Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „Atminties rekonstrukcija“

Parodos

Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje veikia panevėžiečio fotomenininko Sauliaus Saladūno fotografijų paroda „Atminties rekonstrukcija arba po 55 metų apie babą ir save“.

„Idėja kilo iš mano pirmosios fotografijos, darytos prieš 55 metus. Ta pablukusi ir nelabai ryški fotografija, kurioje mano baba su gėlėmis rankose, sužadino prisiminimus apie vaikystėje su broliu praleistas vasaras Kruopinių kaimo vienkiemyje, kur esu gimęs. Šiuo metu ten tuščias dirbamos žemės laukas, o prisiminimai atgamina visai kitokį vaizdą.

Nutariau tai atkurti fotografuodamas vaizdinius, kurie atitiktų mano prisiminimus apie babą ir save. Apėmusi nostalgija, dėl kurios prisiminimai išsikreipė ir ėmė nebeatitikti išties vykusių įvykių, privertė keisti originalią atmintį, įtraukiant vaizdinius iš gyvenimo patirties. Apie  prisiminimų transformavimąsi yra plačiai rašiusi Elizabeth Loftus, viena pirmųjų psichologijos tyrinėtojų, studijavusių atminties rekonstrukciją“,  – sako parodos autorius.