Panevėžio plėtros agentūra

Panevėžio lėlių vežimo teatras

Panevėžio lėlių vežimo teatras, gimęs prieš daugiau nei 30 metų, pirmiausiai siejamas su jo įkūrėju Antanu Markuckiu. 1986 metais jis subūrė lėlininkų entuziastų grupę – tai buvo didelio ir sunkaus darbo pradžia. Šiandieną Panevėžio lėlių vežimo teatras – vienintelis toks teatras Europoje!

Kiekvieną vasarą, kolektyvas išvyksta į gastroles po Lietuvos kaimus ir miestelius. Pasirenkamas vis kitas maršrutas bei kitas Lietuvos regionas. Per daugiau nei 30 klajonių metų gastrolėse po kaimus būta visko. Ar lietus, ar kepinanti saulė, ar žvarba, besismelkianti iki kaulų, vežimas rieda tolyn ir aplanko atokiausias vietas. Kiekviena diena būna netikėta, nes nežinai, kas gali laukti. Į teatro vežimą telpa visas spektaklis, vežimas tampa ir scena, ir virtuve, ir miegamuoju. Keliavimas arklių traukiamu vežimu nelengvas tuo, kad ir patiems reikia vadelioti, pasirūpinti arkliais: juos girdyti, leisti pasiganyti ar baidyti puolančius mašalus. Lietuvių režisierės Janinos Lapinskaitės sukurtas dokumentinis filmas „Kelionių magija“ puikiai atspindi kasmetinių vasaros gastrolių žavesį ir vargus.

Panevėžio lėlių vežimo teatre spektaklius stato profesionalūs režisieriai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio šalių. Lietuvos teatrinę kultūrą pristatęs Danijoje, Estijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Latvijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Olandijoje, Belgijoje, Moldovoje teatras apdovanotas daugybe apdovanojimų. Direktoriaus Antano Markuckio atsidavimas teatrui įvertintas Boriso Dauguviečio, Hanso Kristiano Anderseno premijomis.

Kaip teigia lėlių vežimo teatro įkūrėjas Antanas Markuckis: „Viskas, kas gimsta iš gėrio ir grožio, lieka gėriu, o tas, kas kuria ir pats tampa geresnis.“ Ši teatro įkūrėjo mintis jau tapo viso Panevėžio lėlių vežimo teatro šūkiu!

Kontaktai