Panevėžio plėtros agentūra

Aistės Ridikaitės fotografijų paroda „Ribų beieškant“

Parodos

Gegužės 8 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijos skyriuje – Fotografijos galerijoje atidaroma Aistės Ridikaitės fotografijų paroda „Ribų beieškant“.

„Ši paroda yra mano padėka vienai sunkiausių pasaulio buriavimo regatų – „The Ocean Race“. Nors nuo jos praėjo beveik treji metais, tik dabar atsirado laiko sustoti ir suvokti, kiek toli buvo po jos nubėgta. Ši regata buvo tarsi koks atspirties taškas mano fotografės karjeroje“, – sako autorė.

A. Ridikaitė jau daugiau kaip septyniolika metų fotografuoja sportą. Šuoliai su parašiutu nuo uolų, jėgos aitvarai, skrydžiai su arobatiniais lėktuvais, snieglentės ir slidės puriame sniege, dviračių sportas, penkiakovė, motokrosas – tai jos kūrybos objektai. Bet šioje parodoje daugiausia dėmesio skirta buriavimui.  

„Kas yra buvęs vandenyne – supras. Žodžiais tas jausmas – sunkiai nusakomas ir jau ne kartą aprašytas: didžiulė, nuolat besikeičianti erdvė, beribis žvaigždėtas dangus, švytintis planktonas, neįtikėtini saulėlydžiai ir saulėtekiai, smalsūs, nuolat pabendrauti atplaukiantys delfinai, banginių kvėpavimas, vėjas ir bangos, kurios atrodo semia horizontą... Po visų šių išgyvenimų man tiesiog nebebuvo kelio atgal. Įsimylėjau buriavimą. Ir ne šiaip buriavimą, o tą pačią sunkiausią jo formą, kur visuomet esi netoli ribos ir spaudi maksimumą. Kur tau šalta, nepatogu ir baisu. Bet kur išmoksti pasitikėti savimi ir savo komanda“, – sako fotografė.  

Pasak A. Ridikaitės, būtent tokie išgyvenimai pakeitė jos pažiūrį į fotografiją.

„Anksčiau galvojau, kad fotografas yra tiesiog stebėtojas, kad užtenka būti kažkur netoliese atletų, kad galiu išlikti neutrali. Po kelių savaičių, praleistų vandenyne, supratau, kad atėjo laikas leistis šiek tiek giliau. Kad fotografas turi būti toks pat užsispyręs, stiprus ir bebaimis kaip atletai. Kad norėdama padaryti tokias nuotraukas, apie kurias svajoju, turėsiu eiti ten, kur labiausiai bijau“, – sako parodos autorė.

Aistė Ridikaitė yra Lietuvos sporto žurnalistų federacijos ir Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) narė. Pelnė apdovanojimų: 2021 m. Lietuvos spaudos fotografijos konkurso „Auksinis kadras“ sporto kategorijoje; 2022 ir 2023 m „Mirabaud Yacht Racing Image“ finalininkė;  2023 m. „World Sports Photography Awards“ finalininkė.

A. Ridikaitės paroda „Ribų beieškant“ Fotografijos galerijoje veiks iki birželio 1 dienos.

Parodos rėmėjas – „Reklamos forma“.