Panevėžio plėtros agentūra

Panevėžio miesto dailės galerija

Panevėžio miesto dailės galerija įkurta 1990 metais, pavaldi miesto Savivaldybei, jos steigėja – miesto Taryba.

Dailės galerija dirba parodų organizavimo, rinkinių kaupimo, švietimo, leidybos ir koncertinės veiklos kryptimis. Ji yra Lietuvos meno galerininkų asociacijos narė.

Dailės galerija rengia įvairių žanrų personalines, grupines, vienos meninės koncepcijos parodas. Čia eksponuojami Panevėžio, Aukštaitijos, Lietuvos ir užsienio menininkų kūriniai. Siekiama pristatyti ne tik galerijos parengtas kolekcijas, bet ir inicijuoti naujus projektus bei dalyvauti bendruose Lietuvos ir užsienio šalių meniniuose projektuose.

1992 metais įkurta Fotografijos galerija, 2010 m. ji tapo Dailės galerijos skyriumi. Fotografijos galerija užsiima meninės fotografijos propagavimu, kūrybine, šviečiamąja ir leidybine veikla. Galerija aktyviai bendradarbiauja su Panevėžio fotomenininkais.

2015 m. lankytojams duris atvėrė kitas Dailės galerijos skyrius – Panevėžio tarptautinių keramikos simpoziumų kūrinių ekspozicijos paviljonas.

Edukacinę galerijos veiklos dalį sudaro darbas su lankytojais parodų metu, reguliariai vykstančios paskaitos, diskusijos kultūros retrospektyvos, menotyros temomis. Taip pat tarptautinės teorinės konferencijos, kurių temas lemia meno pasaulio problemos. Čia vyksta kamerinės muzikos koncertai. Galerija rengia katalogus, lankstukus, plakatus, informacinius leidinius.

Nuo 1990 metų galerija organizuoja Panevėžio tarptautinius keramikos simpoziumus. Šie simpoziumai tapo žinomi ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Panevėžio dailės galerijoje sukaupta daugiau kaip 650 šamotinės keramikos kūrinių kolekcija, sukurta 170 menininkų iš 37 pasaulio valstybių. Greta šios unikalios kolekcijos, kurią vis papildo nauji kūriniai, galerijoje surinkta daugiau nei 3000 knygų, įvairių leidinių bei vizualinės medžiagos apie pasaulio keramiką. Simpoziumų metu vyksta tarptautinės teorinės konferencijos keramikos temomis, į kurias be dalyvių, kviečiami ir teoretikai, todėl galimi vertingi teoriniai apibendrinimai. Į šias konferencijas keramika besidomintys atvyksta iš įvairių Lietuvos miestų, kaip ir į uždarymo parodą Dailės galerijoje, kur galima pamatyti visus per simpoziumą sukurtus darbus.

Nuo 2005 m. rengiamos Panevėžio tarptautinės fotografijos bienalės “Žmogus ir miestas”. Šio populiaraus fotografijos forumo dalyvių – žinomų fotomenininkų sukurtos fotografijos ir videodarbai nuolat papildo galerijos meninės fotografijos rinkinius.

Nuo Dailės galerijos įkūrimo 1990-aisiais iki 2016 metų rugpjūčio jai vadovavo Jolanta Lebednykienė. Nuo 2016 metų lapkričio 2 dienos galerijos vadovas – Egidijus Žukauskas.

2016 metais pasaulinis tinklalapis „Culture Trip“ galeriją pripažino viena iš dešimties svarbiausių Baltijos šalių galerijų:

https://theculturetrip.com/europe/lithuania/articles/a-guide-to-the-baltic-art-world-the-best-galleries-in-lithuania-latvia-and-estonia/

2017-aisiais galerija tapo Tarptautinės keramikos akademijos ( IAC – International Academy of Ceramics) nare.

Kontaktai