Panevėžio plėtros agentūra

Tarptautinė mokslinė konferencija „Naujausi archeologiniai tyrinėjimai“

Konferencijos

2022 m. lapkričio 25-26 d. Panevėžyje vyks kasmetinė Lietuvos archeologijos draugijos organizuojama tarptautinė mokslinė konferencija „Naujausi archeologiniai tyrinėjimai“, kuri šiais metais skirta žymiojo archeologo Petro Tarasenkos 130-osioms gimimo metinėms paminėti.

 

Šia konferencija yra siekiama informuoti archeologų bendruomenę ir plačiąją visuomenę apie svarbiausius pastarųjų metų mokslinius archeologų atradimus Lietuvoje ir Rytų Baltijos regione.

 

Šių metų programoje tyrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Ukrainos bei Lenkijos pristatys informatyviausius ir įdomiausius 2021-2022 m. vykdytų archeologinių tyrimų regione rezultatus, o taip pat bus aktualizuojami ir svarbiausi tarpdisciplininių tyrimų rezultatai. Antrąją konferencijos dieną, puoselėjant kultūrinio turizmo bei archeologijos objektų populiarinimo idėją, dalyviams rengiama ekskursija po Panevėžio ir miesto apylinkių žymiausius nekilojamojo kultūros paveldo objektus, siekiant aktualizuoti jų kultūrinę, mokslinę reikšmę ir išsaugojimo perspektyvas.

 

Konferencija vyks Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje (Respublikos g. 14, Panevėžys).

 

Registracija vyksta iki lapkričio 22 d. el. paštu: archeologijosdraugija@yahoo.com.

 

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Renginys vyks lietuvių ir anglų kalbomis.

 

Konferenciją organizuoja – Lietuvos archeologijos draugija

Projekto partneris – Panevėžio kraštotyros muziejus

Konferenciją dalinai finansuoja – Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos, Lietuvos mokslo taryba.

 

Detalesnė informacija: Agnė Žilinskaitė, Lietuvos archeologijos draugija, tel.: +37061381889, el. p. zilinskaite.agne@gmail.com