Sigito Laurinavičiaus tapybos parodos „It nuolat regėtum“ atidarymas

Parodos

Rugsėjo 6 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje atidaroma panevėžiečio dailininko Sigito Laurinavičiaus tapybos paroda „It nuolat regėtum“.

Pats autorius teigia: palyginti su kitomis žmogaus juslėmis, regėjimas dominuoja. Būtent akimis fiksuojame nuo 60 iki 90 proc. informacijos. „Tačiau tai, ką iš tiesų matome, lemia jau ne regos ypatybė, o pasirengimas pamatyti… Matome anaiptol ne tai, kas yra prieš akis, o tai, kas yra mūsų mintyse, t. y. ką suprantame esant matoma. Galbūt todėl į tuos pačius dalykus reaguojame skirtingai: kas vieniems yra svarbu ir tikra, kitiems gali būti neverta dėmesio ar net pramanai“, – sako S. Laurinavičius.

Dailininkas įsitikinęs: žiūrovas nei gali, nei privalo atsiriboti nuo asmeninio santykio. Kur kas svarbiau pasirengimas bei noras matyti, įsijausti, suprasti, pažinti ir atpažinti.

S. Laurinavičius – tapytojas, Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Šiaulių pedagogikos institute (dabar – Vilniaus universiteto Šiaulių akademija) baigė Dailės fakultetą, ten pat įgijo humanitarinių mokslų (dailėtyros) magistro laipsnį. Yra surengęs 15 personalinių parodų, dalyvavo daugiau kaip 20 plenerų, 100 grupinių parodų Lietuvoje ir užsienyje. 2021 m. I tarptautinėje Kremenčiuko (Ukraina) trienalėje įvertintas laureato diplomu.

Kūryboje renkasi ir realistinį, ir abstraktų vaizdavimo būdą, jį papildydamas spalvotais kvadratėliais, primenančiais skaitmeninio vaizdo pikselius. Ši svarbi detalė tampa laikinumo ženklu – tarsi byrančios realybės fragmentai ar menamų kodų srautai. Taip sąmoningai griaunama atpažįstamos tikrovės iliuzija, ją pateikiant kaip perdirbto ar trikdžių paveikto vaizdo rezultatą.

Paroda veiks iki spalio 1 d.