Panevėžio plėtros agentūra

Reginos Kvetkaitės knygos „Būties šešėliuose“ pristatymas

Kiti renginiai

Rugsėjo 15 d. 17 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Menų skaitykloje – panevėžietės Reginos Kvetkaitės knygos „Būties šešėliuose“ pristatymas, susitikimas su autore.

Regina Kvetkaitė gimė 60-ųjų žiemą Pandėlyje. Baigė Panevėžio A. Domaševičiaus medicinos mokyklą, gyvena ir dirba Panevėžyje. „Būties šešėliuose“ – jos vaikystės reginiai iš Gikonių kaimo (Biržų r.), Biržų, Rokiškio apylinkių. Iš tėviškės gryčios, ulyčios, žmonių šurmulio pilnų apylinkių gryčių, miškų, paupių, brangių gamtos plotelių. Iš būties šešėlių iškyla atsiminimai, nuskendę žmonių likimai, vargai, šviesiausi momentai. Knyga iliustruota aprašomų vietovių piešiniais.

Knygos skaitytojams autorė linki „nuklysti į jų brangų vaikystės kiemą, pažvelgti tomis spindinčiomis akimis į traiškanotą vaikystės rytą, perbėgti išsiilgusiais vieškeliais, palydėjusiais į gyvenimą“. Kviečia pilna krūtine įkvėpus vaikystės pasijusti laisvais žmonėmis, priimti šiandienos grožį ir gėrį.

„Ant kranto, prieš saulės atokaitą, šildosi auksaspalviai juodalksnisi, karklai. Ar išdrįstum man ką pasiūlyti mainais į jų žydėjimą? Paukščių čiulbėjimas, kirvio dunksėjimas, arklių kalbėjimas – taip sava ir miela,“ – rašo R. Kvetkaitė.

Renginyje dalyvaus knygos iliustratorė Violeta Cicėnienė ir dailininkė Loreta Uzdraitė. Ves visuomenininkė Albina Saladūnaitė.