Panevėžio plėtros agentūra

Panevėžyje – MO muziejaus paroda „Vilniaus pokeris“

Parodos

Gegužės 9 d. 17 val. Panevėžio miesto dailės galerijoje atidaroma MO muziejaus keliaujanti paroda „Vilniaus pokeris“. Ją lydės edukaciniai užsiėmimai mokiniams bei mokymai, skirti vietos kultūros, meno ir švietimo darbuotojams.

„Bendradarbiaudami su MO muziejumi, galerijoje rodysime jau antrą jo parengtą parodą. 2020–2021 metų sandūroje eksponavome parodą „MO Panevėžyje. 90-ųjų DNR“, o dabar lankytojai turės galimybę pamatyti keliaujančią MO parodą „Vilniaus pokeris“, pritaikytą specialiai pagrindinei galerijos ekspozicijų erdvei“, – sako Panevėžio miesto dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

Kultinio Ričardo Gavelio romano įkvėpta paroda – universalus pasakojimas, atmosferiškame susitikime su moderniu menu kviečiantis apmąstyti valios, kūrybos bei visuomenės laisvės temas. Jau tradiciškai parodą papildys unikalus vietinis akcentas: Panevėžio lankytojų lauks prie parodos prisijungęs MO kolekcijos menininko Vytauto Viržbicko darbas.

„Vilnius yra visur. Kiekviename tikrame mieste gali aptikti Vilniaus namus, gatves, žmones“, – romane „Vilniaus pokeris“ rašė R. Gavelis. MO muziejaus paroda, kaip ir pats romanas, nėra pasakojimas vien apie Vilnių: savo miestą ir jo transformacijas permąstyti gali bet kurio pasaulio kampelio gyventojas. Dėl jo universalumo tarp vertų aplankyti parodų 2023–iaisiais „Vilniaus pokerį“ įtraukė tokie tarptautiniai žiniasklaidos milžinai, kaip „Forbes“, „Le Monde“ ir „Artnet“.

„Vilniaus pokeryje“ kalbame apie žmogaus sąmoningą egzistenciją ir laisvą, kritiškai mąstantį bei kuriantį protą – tam reikalingos nuolatinės pastangos, neišvengiamos bet kuriame mieste, šalyje ar laikmetyje. Parodai keliaujant Lietuvos gyventojus kviečiame sužaisti savo miestų pokerius ir pamąstyti, kas juose yra bendro, o kas – savito“, – sako MO muziejaus vadovė Milda Ivanauskienė.

Didžiąją dalį Vilniaus 700–ojo jubiliejaus metų MO muziejuje veikusi paroda šiemet jau spėjo aplankyti Šiaulius, o savo kelionę vėliau tęs Marijampolėje. Parodą „Vilniaus pokeris“ Panevėžyje lydės nemokami mokymai ir edukaciniai užsiėmimai (informaciją galima rasti čia: https://mo.lt/keliaujantis-muziejus-2024/).

Kultūros, meno ir švietimo darbuotojai dalyvaus profesiniuose mokymuose su patyrusiais MO muziejaus edukatoriais, o Panevėžio bei aplinkinių vietovių moksleiviai kviečiami dalyvauti edukacijose, meno pagalba ugdančiose svarbiausias XXI amžiaus kompetencijas – kritinį mąstymą, bendruomeniškumą, kūrybiškumą, komunikaciją.

Paroda „Vilniaus pokeris“ Panevėžyje veiks iki birželio 16 dienos.