Panevėžio plėtros agentūra

Lietuvos dailininkų karikatūrų paroda Žaliojo kurso temomis

Parodos

Kaip dera karikatūros žanras ir opios ekologijos bei klimato kaitos problemos? Ne tik linksmai, bet ir keičiančiai mūsų požiūrį. Toks yra tradicinės 53-osios lietuvių dailininkų karikatūrų parodos „Kursu žaliu smagiai galiu“ tikslas. Paroda atidaroma Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje balandžio 4 d. 17.15 val. II a. ekspozicijų erdvėse.

Kaip Europai tapti pirmuoju neutralaus poveikio klimatui žemynu ir ekonomikos augimą atsieti nuo išteklių naudojimo?

 

Parodoje „Kursu žaliu smagiai galiu“ pasitelkiant humorą siekiama pažvelgti į žmogaus santykio su gamta klaidas, skatinama susimąstyti apie daromą neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet kenkiantį mums patiems, pamažu keisti gamybos ir vartojimo įpročius.

 

Renginyje dalyvaus parodos kuratoriai dailininkai Jonas Lenkutis, Jonas Varnas. Dailininkas Ramūnas Vaitkus pieš lankytojų šaržus. Įspėjame: šaržu paprastai siekiama komiško efekto ir kūrinys nebūtinai sutaps su jūsų paso nuotrauka.

 

Lietuvoje karikatūrų parodos organizuojamos nuo 1968 m., ši paroda – 53-ioji. Europos žaliojo kurso temomis – ekologija, draugiška aplinkai veikla, energetika, klimato kaitos problemomis susidomėjo 42 Lietuvos dailininkai ir šiai temai sukūrė 198 darbus. Paroda į Panevėžį atkeliauja pabuvojusi daugelyje Lietuvos miestų, bibliotekoje bus eksponuojama jos dalis.

 

Parodos iniciatorė EUROPE DIRECT Panevėžys.

 

Veiks iki gegužės 3 d.