Interaktyvi paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“

Vaikams

Pepė Ilgakojinė, troliai Mumiai, nykštukas Nilsas – šie herojai kaipmat nukelia į magiškus vaikystės prisiminimus. Ne viena karta užaugo apsupta mylimų personažų, atkeliavusių iš Šiaurės šalių autorių knygų. Bet ar patys jauniausi skaitytojai dar pažįsta klasika tapusius personažus? Kokia yra šiuolaikinė Šiaurės šalių literatūra vaikams? Kaip žaidimas ir kūrybinės užduotys padeda atrasti skaitymo džiaugsmą?

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ – tai nuotykių pilna pažinimo kelionė simboliniu laivu, kurį potvynis atnešė į biblioteką. Apsilankę parodoje, vaikai keliaus kartu su žymiausiais Šiaurės šalių literatūros personažais, ras begalę įtraukiančių žaidimų ir užduočių: galės žvejoti butelius ir juose rasti įdomių faktų apie vikingus arba patys parašyti žinutę-linkėjimą kitiems mažiesiems žvejams. Piešimo siena kvies trumpam įsijausti į iliustratorių vaidmenį ir sukurti savo knygos iliustraciją. Mėgstantiems kurti eiles patiks poezijos siena, kurioje vaikai galės parašyti trūkstamas posmų eilutes. Pepės erdvė supažindins parodos lankytojus su žymiomis ir veikliomis Šiaurės šalių moterimis. Prie kiekvienos erdvės bus paruošti žaismingi antspaudai, kad vaikai savo parodos lankymo knygelėse galėtų pasižymėti, kurias vietas jau aplankė. Lankytojai taip pat klausysis pasakų ir galės tiesiog atsikvėpti specialiai tam įrengtose zonose.

Video >>>

Pirmą kartą paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ vyko 2018 m. Islandijoje, minint Šiaurės šalių namų 50-metį. Kitais metais interaktyvi ekspozicija keliavo į Latviją, o šįmet ji pirmą ir vienintelį kartą rengiama Lietuvoje, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje.

Paroda veiks birželio 1 d. – spalio 1 d.

APSILANKYMAS PARODOJE

Parodos „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ ekspozicija išsidėsčiusi nuo registratūros iki Atrijaus terasos antrame bibliotekos aukšte.  Žemėlapyje pažymėtos veiklų zonos ir erdvės.

Parodą aplankyti galima dviem būdais:

  • Savarankiškas parodos lankymas – bibliotekos darbo metu, išankstinės registracijos nereikia.
  • Parodos lankymas su gidu organizuojamas darbo dienomis pagal išankstinę registraciją. Registruotis tel. 8 616 19 703, 8 616 19 159, el. paštu knygupotvynis@pavb.lt. Reikia pateikti kontaktinį asmenį, jo telefono numerį ir dalyvių sąrašą: nurodyti dalyvių skaičių, vardus, pavardes, amžių. Ekskursijoms su gidu priimamos iš anksto užsiregistravusios šeimos, draugų, moksleivių, darželinukų, vasaros stovyklų dalyvių ir kitos grupės.

Parodos erdvėje vienu metu gali būti ne daugiau 20 lankytojų. Renkami lankytojų kontaktai, užtikrinamas 10 kv. m. plotas vienam lankytojui, vyresni nei 6 metų lankytojai turi dėvėti kaukes, erdvės ir liečiami paviršiai periodiškai dezinfekuojami.

VIRTUALUS TURAS

Virtualus turas kartu yra ir vaizdinis parodos pristatymas švietimo specialistams, edukatoriams, ir smagus edukacinis užsiėmimas nutolusiems vartotojams, norintiems parodą lankyti virtualiai. Kartu su gide Toma leisitės į kelionę laivu po parodą, kiekvienoje stotelėje išgirsite istoriją ir gausite užduotį.

Virtualus turas >>>

Daugiau apie parodą >>>