Panevėžio plėtros agentūra

Festivalio pradžios koncertas „Pavasario balsai“

Koncertai

Gegužės 17 d., penktadienis, 18 val.  

Panevėžio muzikinis teatras

Festivalio pradžios koncertas 

PAVASARIO BALSAI

Panevėžio muzikinio teatro orkestras

Dirigentas Erki Pehk

Programoje – J. Haydn, F. Delius, E. Grieg, C. Debussy, J. Strauss kūriniai

Gegužės 17 d. 18 val. Panevėžio muzikinis teatras kviečia į festivalio visai šeimai „Už muziką ir vaikystę“ atidarymo koncertą „Pavasario balsai“.

Festivalio pradžios koncertui skirtoje programoje skambės gražiausi Panevėžio muzikinio teatro orkestro atliekami klasikinės muzikos opusai, kuriuos vienija pavasario ir jaunystės tema. Koncerte klausytojai bus supažindinami su muzikos instrumentais, žinomiausiais kūriniais iš klasikinės muzikos repertuaro, jų sukūrimo istorijomis bei įdomiausiais faktais iš kompozitorių gyvenimo.

Kaip teigia programos sumanytojas dirigentas E. Pehk, šis koncertas – puiki galimybė iš arčiau pažinti vieną įspūdingiausių „instrumentų“ – orkestrą, o taip pat ir solo pasirodysiančius ar reikšmingas solo partijas kūriniuose atliksiančius instrumentus – violončelę, smuiką, klarnetą, fagotą bei kitus.

Koncerte kartu su Panevėžio muzikinio teatro orkestru pasirodys orkestro solistai Lukas Grinkas (fagotas), Agnė Ivanauskaitė (obojus), Ekaterina Rodionova (smuikas), Julius Kletas Jonušas (violončelė).

Antrus metus vykstantis festivalis „Už muziką ir vaikystę“ kviečia jaunuosius klausytojus ir jų artimuosius į stebuklingą ir užburiantį klasikinės muzikos pasaulį, kuriame septyniuose festivalio koncertuose jų lauks kartu su scenos profesionalais programas rengiantys bendraamžiai iš viso Aukštaitijos regiono menų ir muzikos mokyklų.

Festivalį iš dalies finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė. Festivalio partneriai: Panevėžio muzikos mokykla, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazija, Panevėžio Kristaus Karaliaus katedra. Festivalio informaciniai partneriai: RYO, Sekundė, Panevėžio balsas, Panevėžio kraštas, Sirena.lt, JP.lt, Darbas, Panevėžys now, Aina.lt, paninfo.lt, Regionų naujienos, GN TV, Pulsas.