Panevėžio plėtros agentūra

ARTI su Mariumi Pinigiu

Susitikimas

Penktajame šio sezono „Arti“ susitikime artėjančios premjeros „Makbetas“ choreografą Marių Pinigį kalbins spektaklio režisierius ir Juozo Miltinio dramos teatro meno vadovas Aleksandras Špilevoj.

Marius Pinigis (g. 1986 m.) – šokėjas, choreografas, pedagogas, vienas iš NUEPIKO šokio trupės įkūrėjų. Mokėsi Kauno šokio teatro „Aura“ studijoje ir šokio technikos seminaruose įvairiose Europos šalyse. Ilgą laiką buvo „Aura“ šokėju – šiame teatre sukūrė daugiau nei dvi dešimtis vaidmenų. Pastaruosius kelerius metus dirba kaip nepriklausomas šokėjas ir choreografas, dėsto šokio disciplinas Vytauto Didžiojo universitete, rūpinasi šokio sklaida Kaune, aktyviai dalyvauja šio miesto kultūros lauko plėtros procesuose. Yra du kartus apdovanotas aukščiausiu Kauno profesionalaus teatro apdovanojimu „Fortūna“ (2015, 2016) ir triskart Šiuolaikinio šokio asociacijos įvertintas kaip metų šokėjas (2015, 2017 ir 2020).

Juozo Miltinio dramos teatre sukūrė choreografiją spektakliams „Nepaprasta Edvardo Tiuleino kelionė (rež. K. Siaurusaitytė), „Sala, kurios nėra“ (rež. A. Špilevoj), „Vaiduoklių laivas“ (rež. A. Sunklodaitė) ir šokio spektaklį „Kūnai“ (kartu su A. C. Bibiano).

„Arti“ – tai susitikimai su menininkais, kuriančiais Panevėžyje.

Režisieriai, dailininkai, kompozitoriai, choreografai, aktoriai ir kiti menininkai, nuolat atvykstantys kūrybai mūsų teatre, ne tik išleidžia čia premjeras, bet ir įkvepia mūsų kolektyvą, padeda mums augti, įgyti naujų žinių ir įgūdžių, plėsti savo pasaulėvaizdį.
Atėjo metas pripažinti, jog nėra sąžininga mėgautis tuo užsidarius repeticijų salėje. Todėl kviesime jus atviriems susitikimams su išskirtiniais menininkais, kurie bent kelis mėnesius būna taip ARTI mūsų.

Susipažinti su Mariumi iš ARTI galėsite balandžio 17 d. 18 val. Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje.

Renginys NEMOKAMAS.