Panevėžio plėtros agentūra

Alberto Gursko kaligrafijos parodos „Laiškai Lietuvai“ atidarymas

Parodos

Balandžio 8 d. 16 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos I a. erdvėse atidaroma Alberto Gursko kaligrafijos paroda „Laiškai Lietuvai“.

A. Gurskas – grafikas, plakatų kūrėjas, kaligrafijos meistras, lietuviškosios kaligrafijos mokyklos kūrėjas, profesorius, dailės pedagogas.

Kuria taikomąją grafiką: plakatus, medalius, logotipus (Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Pirmojo Lietuvos Statuto, Mokslo ir enciklopedijų leidybos instituto ir kt.). Apipavidalino apie 40 knygų, sukūrė ekslibrisų, su bendraminčiais – pirmąjį lituanistinį kompiuterinį šriftą „Palemonas“, yra paskelbęs tris šrifto ir kaligrafijos menui skirtas knygas.

A. Gursko kūrybai būdinga precizika ir išbaigtumas, išradinga, apgalvota kompozicija, nepriekaištingas meninis skonis bei laisvas, virtuoziškai žaismingas stilius.

Dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje, jo kūrinių įsigijęs Lietuvos nacionalinis dailės muziejus. Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas.

Paroda veiks iki balandžio 30 dienos.

A. Gursko kaligrafijos paroda „Laiškai Lietuvai“ – bibliotekos vykdomo projekto „Literatūra ir kinas“ dalis. Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Panevėžio miesto savivaldybė.