Panevėžio plėtros agentūra

Stebuklingas molekulių pasaulis: parfumerija, maistas ir vynai

Degustacija

STEBUKLINGAS MOLEKULIŲ PASAULIS: PARFUMERIJA, MAISTAS IR VYNAI

Susitikimas su parfumerijos eksperte Edita VIGELYTE

 

Visi uodžiamojo pasaulio pažinimo klausimai – kvepiančių istorijų vakare su parfumerijos edukatore, meninių kvepalų prekės ženklų prodiusere Edita Vigelyte. Ji dar yra plačiai žinoma kaip kvepalų kultūros ekspertė. Derinsime vienodai skirtingas molekules: du skirtingo stiliaus vynus, maistą ir parfumeriją, nes atėjo metas ne tiesiog kvėpintis, bet ir kvėpintis išmaniai, kūrybingai bei į(si)kvėpti!

KO TIKĖTIS: degustacinė paskaita ir prarasto laiko ieškojimas. Parfumerinio garderobo formavimas ir asmeninė komunikacija kvepalais.

KĄ DAR galima pasakyti apie kvepalus? Lietuvoje, neeilinio parfumerinio išprusimo šalyje (nė krislo ironijos!)? Čia turime tokį įdomios, retos, kūrybinės parfumerijos pasirinkimą, kokio pavydėti gali artimiausi ir tolimesni kaimynai (patvirtina statistika!).

PRUSTO EFEKTAS. Rašytojas Marselis Prustas garsiojoje knygoje „Prarasto laiko beieškant“ įtaigiai aprašo kvapo ir atminties ryšio fenomeną. „Prusto efektas“ – pojūtis, kai uodžiamas kvapas žaibiškai atgaivina ryškius prisiminimus apie bet kurią su šiuo kvapu susijusią gyvenimo akimirką, – pažįstamas kiekvienam iš mūsų. „Prusto efekto“ dėka kvepiantį prisiminimų albumą galime kurti sąmoningai, svarbioms progoms apgalvotai rinkdamiesi ypatingus aromatus. Kvepalai, susieti su žmogumi, įvykiu, data, ateityje turės galią akimirksniu atkurti su visu tuo susijusius vaizdinius bei emocijas.

Kaip veikia mūsų olfaktorinė (uoslės) atmintis?
Kaip sąmoningai rinktis kvapą įvykiams įprasminti?
Kokie parfumeriniai mitai gali sutrukdyti autentiškam mūsų santykiui su aromatais?
Parfumerinė etika ir etiketas - ypatingos aktualijos šiuolaikinėje parfumerinėje aplinkoje. Kaip tuo sąmoningai ir išmaniai naudotis?
Retų konceptualių aromatų, atvykusių tiesiai iš profesionalių autorių kūrybinių studijų, cechu bei laboratorijų, „degustacija“, pažinimas, vertinimas.

Kvepalų vakaras nebūtų išbaigtas, jų nedegustuojant drauge su maisto patiekalais bei vynais. Kokios mados šį pavasarį – vasarą? Lepus uogiškumas, o gal kūniškas daržoviškumas? Apie viską lengvai, skaniai ir drauge šį vakarą.

Tyrinėsime ir „matuosimės“ meninės parfumerijos kūrėjų – EXALTATUM by Eglija Vaitkevičė (UK, Londonas); ART de PARFUM (steigėja – Rūta Degutytė-Humphreys, FR / UK); REMARC by Michel Or (pirmasis nacionalinis autorinės parfumerijos prekės ženklas Izraelyje), FUMparFUM by Aistis Mickevičius ir kitų talentingų bei įvertintų parfumerijos autorių aromatus. Patikusius kvepalus bus galimybė įsigyti renginio metu.

***
Daugiau apie Editą:
https://www.lrt.lt/.../dekinga-dievui-uz-izulu-charakteri...

https://www.wowuniversity.org/bendruomene.../edita-vigelyte/

https://ve.lt/.../edita-vigelyte-pagimdziau-dvi-zvaigzdutes

***

Trukmė - 2,5 val.

Kaina – 35 Eur / asm. (parfumerijos programa, madingas molekulių užkandis, dviejų stilių vynai.

Pageidaujantiems, bus patiektos nealkoholinės alternatyvos (Vokietija ir Danija. Madingosios arbatos gamintojų kūryba - „Van Nahmen“ ir „Copengahen Sparkling Tea“). Rezervacijos metu leiskite apie tai žinoti.

Vietų rezervacija tel.: +370 603 24385, +370 648 36665, renginiai@vasaris.lt