Panevėžio plėtros agentūra

Šokio spektaklis „La CALASH La Latin-LT“

Spektakliai

Spektaklyje susitinka du kontrastingi šokio pasauliai – sportinių ir šiuolaikinis. Iš šio susidūrimo gimsta nepatogios, komiškos ir net absurdiškos situacijos.  

 

Lyg veidrodžiai vienas kitam, žanrai pabrėžia svarbų momentą apie mūsų troškimą būti kartu ar atskirai, priklausyti bendruomenei ar būti savarankiškais. Sportiniuose šokiuose kiekvienas dalyvis turi savo vaidmenį: poroje – vyras arba moteris, grupėje – į grupės sinchroną įsiliejanti dalis. Tuo tarpu šiuolaikiniame šokyje daugiau individualios judesio raiškos, o lyčių vaidmenys dažnai persimaišę ar tiesiog neakcentuojami. 

 

„La CALASH La Latin-LT“ judesinė medžiaga kuriama pasitelkiant sportinių šokių pozas bei choreografo Palle Granhøj autorinę obstrukcijos techniką. Tai leidžia choreografui transformuoti judesius, ribojant jų veiksmus ir taip atskleisti giluminius asmenybės sluoksnius bei specifinį kiekvieno atlikėjo fiziškumą.  

 

Kad ir kurio šokio žanro gerbėjas esate, spektaklis įtrauks žaisminga ir smalsumą žadinančia atmosfera, kuriama skirtingų šokėjų asmenybių. 

 

Šis spektaklis sukurtas pagal „La CALASH La Latin“ – kūrinį, kurio premjera įvyko 1997 m. Danijoje ir choreografui Palle Granhøj atnešė tarptautinę sėkmę su daugiau nei 100 pasirodymų visame pasaulyje. 2022 metais kūrinys švenčia 25 metų jubiliejų. 

„La CALASH La Latin-LT“ yra sukurtas išskirtinai Šeiko šokio teatrui ir kartu su juo. Naujas spektaklis grindžiamas ta pačia idėja ir muzika, tačiau nauja choreografija, judesine medžiaga bei plėtoja partneringo diskusiją šokyje. 

 

Tarptautiniu mastu pripažintas danų choreografas Palle Granhøj garsėja autorine obstrukcijos technika. Ji leidžia choreografui transformuoti šokėjų judesius, ribojant jų veiksmus, ir taip atskleisti vidinius jų asmenybės sluoksnius. Per pastaruosius 30 m. glaudžiai bendradarbiaudamas su šokėjais jis yra sukūręs apie keturias dešimtis šokio spektaklių. P. Granhøj, savo kūryboje dažnai derina šiuolaikinio šokio kalbą su klasikine muzika, yra sukūręs spektaklių pagal Igorio Stravinskio („Šventasis pavasaris“) ir Gustavo Mahlerio („2men2mahler“ ir „Men & Mahler) kūrinius. P. Granhøjus nuolat kuria Orhuse įsikūrusiai savo trupei „Granhøj Dans“, o jo darbai jau pristatyti 49 pasaulio šalyse. 

 

Palle Granhøj spektaklis, sukurtas glaudžiai bendradarbiaujant su šokėjais 

Šokėjai: Dovilė Binkauskaitė, Darius Berulis, Niels Claes, Mantas Ūsas, Oksana Griaznova, Gintarė Marija Ūsė, Agnija Šeiko, Mantas Stabačinskas, Marius Pinigis, Inga Kuznecova, Viktorija Zobielaitė 

Šviesų dizaineris: Aurelijus Davidavičius 

Muzika: Yma Sumac, Pérez Prado, Serge Gainsbourg, Camila Cabello 

Šeiko šokio teatro meno vadovė, spektaklio konsultantė: Agnija Šeiko 

Prodiuserės: Sigrid Aakvik, Goda Giedraitytė 

Produkcijos komanda: Edita Grigaitienė, Greta Seiliūtė, Austėja Laurinavičiūtė 

Koprodiuseriai: Granhøj Dans (DK), Šeiko šokio teatras (LT) 

Teatro veiklą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Danijos meno fondas 

Partneriai: Ainos studija, sportinių šokių klubas „Žuvėdra“, UAB „Puantas“ 

Trukmė: 60 min.