Panevėžio plėtros agentūra

„Pavasaris 2024“ turistinis autoralis

Kiti renginiai

Turistinio autoralio „Pavasaris-2024“
NUOSTATAI
ORGANIZATORIAI

Ralį organizuoja VšĮ“Turistų klubas“ ir Panevėžio automobilių sporto klubas “LADASPORT“.
Oficialūs renginio informacijos šaltiniai:
• Interneto svetainė http://turistuklubas.lt
• Facebook paskyra http://www.facebook.com/autoralis
• Registracija https://tickets.paysera.com/.../turistinis-autoralis...

LAIKAS IR VIETA

Turistinis autoralis „PAVASARIS 2024” vyks 2024 m. balandžio 7 d. (sekmadienį) Panevėžio rajone. Starto ir finišo vieta – buvęs Gustonių aerodromas (~600 m nuo plento Panevėžys-Šiauliai ties Gustonių gyvenviete), nuo Panevėžio pagal km ženklus ~13,5 km, nuo geležinkelio pervažos 1,5 km link Šiaulių), GPS koordinatės 55.749369 24.158859.

Dalyvių registravimas, maršrutinių dokumentų išdavimas ir neprivalomas teorinis autoralio pradžiamokslio užsiėmimas „Ralio abėcėlė“ - nuo 9:00 iki 10:00 val. Renginio atidarymas, dalyvių susirinkimas (burtų traukimas startų laikams, papildoma informacija) 10:10 val., startas nuo 11:00 val. kas 2 minutes, finišas apie 14val. Apdovanojimai, renginio uždarymas ~ 16:30.

VARŽYBŲ SĄLYGOS. DALYVIAI. AUTOMOBILIAI.

Autoralis “Pavasaris 2024“ vykdomas vadovaujantis tarptautinių ralio taisyklių nuostatomis, kelių eismo taisyklėmis, šiais nuostatais ir organizatorių rekomendacijomis bei patarimais.

Autoralis yra mėgėjiško pobūdžio, atviras visiems norintiems. Automobilio ekipažo sudėtis – vairuotojas ir šturmanas. Papildomai leidžiama vežtis keleivių.

Ralyje gali dalyvauti visi lengvieji automobiliai – techniškai tvarkingi, atitinkantys KET reikalavimus.
Padangos turi atitikti KET reikalavimus vasaros laikotarpiui. Draudžiama naudoti padangas su dygliais.
Saugos lankai automobiliuose nereikalingi, dalyviams šalmų nereikia.

Automobilio saugumu ir draudimu rūpinasi automobilio savininkas ar įgaliotas asmuo.

Startinius numerius išduoda organizatoriai. Jie ant automobilių privalomi viso renginio metu.

Vairuotojo pažymėjimas su „B“ kategorija privalomas vienam ekipažo nariui. Jo neturintis ekipažo narys kelyje vairuoti negali, išskyrus leidžiamus šeimyninio vairavimo mokymo atvejus.

Pagal LASF kodeksą autoralis „Pavasaris 2024“ yra Nelicencijuojamos varžybos (dalyviams LASF licencijų nereikia, jas turintiems dalyvauti nerekomenduojama).

Trasa. Papildomos rungtys.

Trasos (maršruto) ilgis – apie 88 km. Legenda (kelio knyga) ir kita informacija išduodamos varžybų dieną registracijos metu.

Ralio trasa - bendro naudojimo keliais, atvirais transporto ir pėsčiųjų eismui. Dalyviams būtina laikytis kelių eismo taisyklių, aplinkos apsaugos reikalavimų. Už KET pažeidimus dalyviai atsako patys.

Trasoje galimi pravažiavimo kontrolės punktai (KP) be teisėjų, legendoje pažymint kelio ženklą ar kitą objektą. Ekipažas į atitinkamą kortos eilutę užrašo ant kelio ženklo ar kito objekto esantį pavadinimą ar kitą nurodytą užrašą.

Ralyje taip pat galimi slapti laiko kontrolės (SLK) ir slapti pravažiavimo kontrolės punktai (SKP). Laiką SLK teisėjai fiksuoja automobiliui pasirodžius jų akiratyje.

Ralyje galimos tokios papildomos rungtys (PR):

• Slalomas(Laikas). Automobilyje lieka ne daugiau kaip du žmonės. Po starto komandos asfaltuotoje aikštelėje nuvažiuoti trasą pagal duotą schemą.

• „Žiedų mėtymas“. Ekipažas mėto žiedus, stengdamasis pataikyti užmesti ant strypelio (stovelio).

• „TAIP arba NE“. Ekipažas nurodytoje vietoje gauna lapą su sekmadienį ralio metu pravažiuotų ir nepravažiuotų objektų nuotraukomis. Prie nuotraukų esančiuose langeliuose be taisymų reikia sužymėti, ar ralis toje vietoje buvo (TAIP arba NE). Lapas atiduodamas nurodytame LK punkte.

• „Foto“ Rungties vietoje ekipažas iš nuotraukų atpažįsta trasoje matytus objektus ir be taisymų nurodo, kokiose gyvenvietėse tie objektai yra.

• „Smiginis“. Ekipažo narys arba pasikeisdami nariai į taikinį meta strėlytes. Vienas metimas pabandymui, 5 (penki) įskaitiniai. Baudos taškai rungtyje skaičiuojami iš 50-ties atėmus taškus pagal taikinį.

• „Klausimėlis“ Rungties vietoje ekipažas raštu atsako į 5 klausimus apie Lietuvos regioną, kuriame vyksta ralis.

• „Žiedų mėtymas“. Ekipažo narys arba pasikeisdami nariai mėto žiedus į stovą. Vienas metimas pabandymui, 5 (penki) įskaitiniai. Už nepataikymą ant stovo.

• „Dėlionė“(Laikas). Ekipažui 5 sekundes parodomas paveikslas. Pamatę jį, ekipažo nariai turi iš kaladėlių sudėti jam atitinkantį paveikslą. Dėliojant vienas papildomas paveikslo atvertimas „nemokamas“, už kiekvieną kitą 3 sek. atvertimą skiriami baudos taškai. Leidžiami ne daugiau kaip 3 papildomi atvertimai.
Taip pat galimos kitos rungtys, panašios į aprašytąsias.

 

 

REZULTATŲ SUVEDIMAS.

Baudos taškai skiriami vadovaujantis 2023 m. Lietuvos miniralio čempionato (LMRČ) reglamento baudų lentele.

Už neatsižymėjimą KP punkte arba legendoje nepažymėtame slaptame kontrolės punkte (SLK arba SKP) ekipažui skiriama 100 b.s.

APDOVANOJIMAI.

Autoralio bendroje įskaitoje I-III vietas laimėjusių ekipažų vairuotojai ir šturmanai apdovanojami diplomais ir medaliais, užėmę IV-VI vietas apdovanojami diplomais.
Galimi papildomi apdovanojimai.

 

 

STARTINIAI ĮNAŠAI IR ATSAKOMYBĖ.

Registracija vykdoma Paysera platformoje:
https://tickets.paysera.com/.../turistinis-autoralis...

Startinis įnašas ekipažui - €60, renginio dieną €70.

Organizatorius neatsako už dalyvių nuostolius, patirtus varžybų metu.

Civilinę ir baudžiamąją atsakomybę varžybų metu prisiima tiesioginis kaltininkas.

Už nepilnamečio dalyvio ar keleivio saugumą atsako tėvai ar globėjai.

PAPILDOMA INFORMACIJA.

Papildoma informacija teikiama el. paštu info@turistuklubas.lt ir tel. +370 641 34343.

Ralyje pirmą kartą dalyvaujantiems ekipažams rekomenduojama į ralio pradžios vietą atvykti iki 9:00 val. ir dalyvauti neprivalomoje teorinėje ralio pradžiamokslio pamokėlėje.