Panevėžio plėtros agentūra

Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Bado Meistras“

Spektakliai

Balandžio 18 d. Panevėžio kultūros centre viena paskutiniųjų galimybių išvysti režisieriaus Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Bado Meistras“.

 

„Bado Meistras“ – vienas paskutiniųjų Franz‘o Kafkos apsakymų, apibendrinantis visą jo kūrybą, etines ir estetines nuostatas, požiūrį į gyvenimą. Tai pasakojimas apie Menininką, gebantį badauti neįtikėtinai ilgai ir sutraukiantį minias susižavėjusių žiūrovų. Deja, laikai ir publikos pomėgiai keičiasi ir nepralenkiamas Bado Meistras, kad ir pasiekęs savo meno viršūnę, miršta vienišas, visų užmirštas cirko užkulisiuose. Kaip ir visi žymiausio XX amžiaus austrų rašytojo kūriniai, „Bado Meistras“ yra labai asmeniškas, subjektyvus pasakojimas atskleidžiantis paties menininko paslaptingiausias pasąmonės gelmes.

 

Eimunto Nekrošiaus spektaklis – režisieriaus ir aktorių improvizacijų Kafkos apsakymo tema rezultatas. Tai tikras režisūrinis grynuolis, atspindintis vėlyvąją Eimunto Nekrošiaus kūrybą. Režisierius itin reiklus savo darbui, kaip ir pats Kafka, sugebantis surasti, nepraleisti nė vienos prasmingos minties, frazės, žodžio, įtaigiai, atvirai, teatrinėmis priemonėmis panardina aktorius į pačią istorijos esmę ir leidžia žiūrovui net ne suprasti, bet visa siela pajusti ką išgyvena kūrėjas savo šlovės valandomis, kaip jis kovoja už savo idėją su jo nesuprantančiais žiūrovais ir jo kūryba manipuliuojančiu impresarijumi. Kaip ir apsakyme, Nekrošiaus spektaklyje nemaža autoironijos, subtilaus, intelektualaus humoro sukeliančio šypseną kiekvienam.

Pagrindinį Bado Meistro vaidmenį kuria Viktorija Kuodytė, vadinusi Nekrošiaus spektakliuose nuo 1994 metų (Laura - „Mažosios Tragedijos“, Irina - „Trys Seserys“, Ofelija – „Hamlete“, Ragana „Makbete“ ir kt.). Jai talkina ir šmaikščiai menininko aplinkos personažus kuria Vaidas Vilius, Vygandas Vadeiša ir Genadijus Virkovskis.

Eimuntas Nekrošius apie „Bado Meistrą“

“Kai knygyne ar bibliotekoje akimis klaidžioji per knygų nugarėles, pavadinimus, autorius visada norom nenorom stabteli ties Franz Kafkos knygomis. Tai kaip refleksas – būtinai norisi jo knygas bent paimti į rankas, palaikyti, pavartyti. Ta nežinomybė taip ir traukia, neleidžia ramiai praeiti pro šalį. Manau,- taip yra daugeliui. Kažkodėl taip nėra su daugeliu kitų puikių rašytojų, Dostojevskiu ar Dikensu. Traukia pati Kafkos asmenybė. Ji įvedė tam tikrą atskaitos tašką: „rašo kaip Kafka, kafkiška situacija, nuotaika...“ – tai jau tapo bendrinėmis sąvokomis ir literatūroje, ir kine, ir dailėje. Man asmeniškai Kafkos kūryba tai įstabus kūrybos, paslapties, intelekto ir... nuojautos derinys. Kaip įėjus į didelį nepažįstamą kambarį norisi, pradžioje nedrąsiai, viską apžiūrėti, paliesti. Taip ir literatūroje. Iš pradžių jo pasaulis atrodo svetimas, bet tuoj pat Kafka primeta savo matymą, įtraukia su dideliu įtaigumu. Ir tai yra taip savita, kad visos meno rūšys gali tik pavydėti tokio išskirtinumo. Tokių dalykų neišmoksi, tai įgimta ir tai yra Kafka.”

 

 

Franz Kafka

BADO MEISTRAS

 

Režisierius Eimuntas Nekrošius

Scenografas Marius Nekrošius

Kostiumų dailininkė Nadežda Gultiajeva

 

Vaidina:

 

Bado meistras Viktorija Kuodytė

 

Vygandas Vadeiša

Vaidas Vilius

Genadij Virkovskij

 

Režisieriaus asistentas Tauras Čižas

Garso režisierius Arvydas Dūkšta

Šviesų dailininkas Audrius Jankauskas

Rekvizitininkas Genadij Virkovskij

 

Prodiuseris: Teatras Meno fortas

Spektaklį pristato Lietuvos Teatro, muzikos ir kino muziejus.

Spektaklio premjera įvyko teatre Meno fortas 2015 m. lapkričio 14 d.

Data: 2023 lapkričio 3 d.

Trukmė: 1 valanda 30 minučių

 

Bilietai:

https://topticket.lt/event/Eimuntas-Nekrosius-Bado-meistras