Panevėžio plėtros agentūra

Degustacija „Lietuviška fika“

Degustacija

Gegužės 27 - ąją (šeštadienį) pas mus kvepės kava, o parinkti gardžiausi Lietuvių mažųjų ūkininkų sūriai, skonius sujungs į darnią kompoziciją.

Degustacijos metu supažindinsime Jus su kavos pupelių ir kavos gėrimo subtilybėmis. Atskleisime paslaptis, ką turėtumėte rasti skirtingose kavose. Kaip kavos skonis priklauso nuo kavos pupelių apdorojimo būdų ūkiuose, nuo jų skrudinimo lygio skrudyklose bei nuo jų paruošimo būdų.

Ragausime rūšines kavas, kad suprastumėte šių kavos pupelių poskonių ypatumus, tuomet jausime 100% rūšinės arabikos bei 100% arabikos pupelių mišinio poskonių skirtumus.

O kaip gi kavos skonis keičiasi pridėjus į kavos pupelių mišinį šiek tiek Robustos pupelių? Kokią įtaką kavos skoniui daro tamsesnis kavos pupelių skrudinimo lygis?

Susitikimo metu Jums pateiksime keturis lietuviškus sūrius, kurie puikiai derės prie skirtingo skrudinimo kavos ir atskleis, kuo lietuviškas sūris yra ypatingas, kodėl verta jį atrasti, įsimylėti ir mėgautis.

Mes esame laimingi, nes Lietuvos smulkieji ūkininkai gali gaminti sūrius iš šviežio pieno, kurio skoniui įtaką daro gyvybės pasaulis. Tai kuria sūrių skonius ir leidžia sūrininkui atskleisti savo meistriškumą, lyg kuriant meno šedevrą. Lietuviškas sūris - tai gyvas sūris.

Renginio metu papasakosime apie sūrių derinimą su skirtingo skrudinimo kavomis, kaip tai daryti teisingai, kokie skoniai atsiskleidžia bei kodėl kava ir sūris geresni draugai nei kava su pienu.

Degustacijos metu kalbėsime apie Fair Trade kavos pupeles (Sąžiningos prekybos grandyje dalyvaujančius produktus);
Pasimėgausite unikaliais kavos ir sūrio skoniais bei aromatais;
Profesionali edukacija leis jums pažinti skirtingų pasaulio regionų kavą, skirtingų rūšių sūrius bei jų ypatumus;
Sužinosite apie skirtingai skrudintų kavos pupelių derinimą su sūriais, kaip tai daryti teisingai bei kokie atsiskleidžia skoniai;
Išgirsite įdomias sūrių atsiradimo istorijas, gamybos subtilybes, suteiksime patarimų, kaip teisingai atsirinkti ir atrasti savo mėgstamiausius.
Kviečiame atsipūsti nuo įtemptos rutinos, dienotvarkės, nuolatinio lėkimo. Tam puikiai tiks rytinė kavos pertraukėlė - FIKA, kurios metu Ypatingos kavos klubas ir kavos ekspertė Kristina kvies Jus pokalbiui apie kavą ir sūrį. Degustuosime ne bet kaip, o tausodami ir galvodami apie gamtą, ragaujant šį nuostabų gėrimą iš rankų darbo puodelių, pagamintų garsiosios keramikės Kristinos Zazerskienės.

Visa tai – jungimasis į bendruomenę, kad galėtume ragauti dar neragautų kavos pupelių bei sūrių. O galbūt netgi atrasti savo hobį, kurio lig šiol neturėjote? Mūsų tikslas - perteikti turimas žinias, kol jūs mėgaujatės kavoje slypinčiais aromatais ir užkandžiaujate sūriais.