Panevėžio plėtros agentūra

Birželio 16-17 d. Panevėžyje vyks Europos archeologijos dienų renginiai

Kiti renginiai

EUROPOS ARCHEOLOGIJOS DIENOS Panevėžio kraštotyros muziejuje

2023 m. birželio 16-17 d.

Vasario 16-osios g. 23, Panevėžys

 

PROGRAMA

Birželio 16 d. 10 val. Edukacinė programa ,,Akmens amžiaus detektyvai“

Akmens amžiaus detektyvų klubas domėsis, ką reiškia gyventi akmens amžiuje. Atlikdami įvairius darbus ir užduotis, edukacinėje programoje sužinosime, kuo vertėsi, kaip atrodė, kuo maitinosi akmens amžiaus žmonės. Užsiėmimai nemokami, būtina išankstinė registracija.

Birželio 17 d. 11:30 val. Ekspozicijos „Nuo priešistorės iki modernėjančio miesto“ pristatymas

Panevėžio kraštotyros muziejaus archeologijos ekspozicijoje bus pristatyti eksponatai nuo pačių seniausių laikų – akmens amžiaus – iki XVI a. Lankytojai susipažins su daugiau kaip 370 vnt. archeologinių radinių ir muzealijų iš muziejaus saugyklų bei naujausių archeologinių tyrimų. Renginys nemokamas, būtina išankstinė registracija.

Birželio 17 d. 12:00 val. Ekskursija dviračiais „Po Berčiūnų ir Papušių archeologinius paminklus“

Dviratininkai, lankydami paveldo objektus ir klausydami įdomių istorijų, nuvažiuos apie 30 kilometrų. Susipažins su Pažalvaičių, Berčiūnų pilkapiais, jų istorija, radiniais. Aplankys Papušių piliakalnį, pasigrožės Nevėžio vidurupio vingiais. Žygio maršrute parduotuvių ir kavinių nėra gausu, maitinimas nenumatytas, valgyti reikėtų įsidėti patiems. Turėkite savo dviratį, patogiai apsirenkite, važiuokite laikantis kelių eismo taisyklių. Būtina išankstinė registracija. Trukmė 3-4 val.

Registracija tel. (8 45) 59 61 81 arba el. p. informacija@paneveziomuziejus.lt.

Renginiai bus filmuojami ir fotografuojami.