Žilvino Kropo (Lietuva) ir Guillermo Alvarez (Argentina) fotografijų paroda „Amorfo II“

Parodos

Tarptautinis fotomenininkų duetas – panevėžietis Žilvinas Kropas ir argentinietis Guillermas Alvarez pristato antrają fotografijų parodą „Amorfo II“. Pirmoji šio ciklo dalis Fotografijos galerijoje buvo ekspobuota 2019 metais.

Meno kritikas prof. dr. Remigijus Venckus atkreipia dėmesį į portreto fenomeną, kurį savo kūriniuose dekonstruoja Ž. Kropas ir G. Alvarez.

„Jų sukurti portretai kviečia ne klausti apie tai, kas yra vaizduojama nuotraukoje, kokie vyrauja identifikaciniai elementai, leidžiantys įvardinti vieną ar kitą asmenybę, bet kviečia aktualizuoti tai, kas vyksta su mumis pačiais – žiūrovais. Čia aktualu tai, kaip mes priimame bauginančius, beformius veidus, tarsi atvaizde reprezentuojančius nei gyvus, nei mirusius vaiduoklius.

Toks perregimas, išblaškytos formos portretas yra gerokai intymesnis už tą, kuriame galime lengvai identifikuoti asmenį. Taip yra todėl, kad Ž. Kropas ir G. Alvarez sukuria paslaptimi apgaubtus atvaizdus. Čia nepažįstamieji nuo pat žiūrėjimo akto pradžios iki pat pabaigos taip ir lieka keistais anonimais, tarsi neįvardijamais kitais “,– teigia prof. dr. R. Venckus.

Parodos autoriai jau ne vienerius metus kuria alternatyvios fotografijos srityje.

Guillermo Alvarez yra profesionalus menininkas ir mokytojas, gyvenantis ir kuriantis Buenos Airėse, Argentinoje. Jis kuruoja meno renginius, veda seminarus, organizuoja kūrybinius projektus. Kūryboje menininkas dažniausiai taiko senovines, alternatyvias fotografijos technikas – pinhole, šlapio kolodijaus, cianotipijos.  Nuo 2014 metų dalyvauja grupinėse parodose Argentinoje, Meksikoje, Ekvadore. 2015 metais kūrėjui buvo įteiktas vyriausybės apdovanojimas už edukacinį darbą viešosiose mokyklose.

Panevėžyje gyvenantis Ž. Kropas yra alternatyvios fotografijos kūrėjas ir edukatorius. Meno kūrėjo statusas fotografui buvo suteiktas 2019 m., o nuo 2020 m. Ž.Kropas yra Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys. Kūrėjas rengia autorines parodas ir yra aktyvus grupinių renginių dalyvis, jo nuotraukos demonstruotos Lietuvoje, Lenkijoje, Jungtinėje Karalystėje, Pietų Korėjoje, Vietname, Argentinoje, Čilėje, Meksikoje, Baltarusijoje. Ž. Kropo kūryba išsamiai pristatoma Lietuvos, JAV, Prancūzijos, Ispanijos, Meksikos spaudoje, kultūros leidiniuose.