Panevėžio plėtros agentūra

Zarasų fotoklubo „Ežerų žemė“ fotografijų parodos „Laiko ženklai“ atidarymas

Parodos

Lapkričio 23 d. 15 val. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos I a. erdvėse – Zarasų fotoklubo „Ežerų žemė“ fotografijų parodos „Laiko ženklai“ atidarymas.

Pasak fotoklubo nario Stanislovo Sinkevičiaus, ši tema parodos dalyviams – nelengvas kūrybinis išbandymas. Į beribę laiko sąvoką sutelpa visi virsmai, įvykę ir tebevykstantys pasaulyje, aplinkui ir kiekvieno asmeniniame gyvenime. „Tai sustabdytas mūsų fotografijose laikas, palikęs savo ženklus apie mus ir mumyse,“ – sako S. Sinkevičius.

Fotografai grupinėje nuotraukoje susibūrę prie vieno pirmųjų Zarasų fotografų Moisejaus Botviniko skulptūros ežero pakrantėje, kurio išlikusios fotografijose – ir tuometiniai zarasiškiai, ir gimtojo miestelio vaizdai. Taip klubo nariai jaučia sąsają su praėjusiu laiku, fotografijos meno Zarasuose tąsą.

Kiekvienas iš autorių parodoje pristato savaip išgyventą, suprantamą ir įprasmintą šią labai plačią temą. Tai ir švelnus artimųjų tarpusavio santykis, laiko ir įvykių stebėjimas iš šalies, praeinančios gyvensenos, verslų, daiktų nostalgija, skaudūs pakeistos gyvybinės aplinkos randai, filosofinis požiūris į laiko tėkmę.

Paroda bibliotekoje veiks iki gruodžio 16 d.