RENGINYS ATŠAUKTAS. Operų scenų koliažas "Operos teatras"

Spektakliai

Muzikinis spektaklis „Operos teatras“ – tai operų scenų koliažas. Scenarijaus autorė ir režisierė Karina  Novikova sukūrė energingą ir modernų sceninį veikalą jungdama didžiųjų autorių kūrinius: W. A. Mozarto „Don Žuanas“, „Figaro vedybos“, Dž. Verdžio „Traviata“, „Kaukių balius“, „Rigoletas“, „Sicilijos mišparai“, G. Donicečio „Meilės eliksyras“, Š. Guno „Romeo ir Džiuljeta“, A. Dvoržako „Rusalka“, Ž. Bize „Karmen“, Dž. Rosinio „Sevilijos kirpėjas“, P. Čaikovskio „Eugenijus Oneginas“.  

Neapsiriktume sakydami, kad tai OPERŲ OPERA. Įvairiais amžiais sukurtą muzikinę-teatrinę medžiagą paradoksaliai ir organiškai sulydo vienas operos personažas – choras. Čia jis visų laikų bendruomenės vaidmenyje, natūraliai ir jautriai dalyvaujantis pagrindinių veikėjų kuriamose scenose ir konfliktuose.

Panevėžio muzikiniame teatre įprasta matyti operetes ir miuziklus.  Opera statyta tik kartą – 2011 metais, tai buvo  Dž. Verdžio „Traviata“ (dirigavo J. Geniušas). Ir štai – 2021 metų rudenį pristatome ištisą operos žanro autorių garbingą galeriją, Aukštaitijos sostinėje paskleidžiame nesenstančias operos meno vertybes. Prie dirigento pulto šiame žanre debiutuojantis dirigentas Martynas Bražas. Tai žingsnis Panevėžio muzikinio teatro istorijoje.

Scenarijaus autorė ir režisierė Karina Novikova
Dirigentas Martynas Bražas
Scenografė Inga Aleknavičiūtė
Choro vadovas Algirdas Viesulas

SOLISTAI
Kšištof Bondarenko (bosas)
Gabrielė Bukinė (sopranas) / Ilona Pliavgo (sopranas)
Rasa Dzimidaitė (sopranas) / Beata Ignatavičiūtė (sopranas)
Gabrielė Kuzmickaitė (mecosopranas) / Diāna  Bistere (mecosopranas)
Arminas Skirvainis (baritonas) / Kalvis Kalniņš (baritonas)
Rafaelis Štarolis (baritonas)