PANEVĖŽYS JAZZ | PAN BIG BAND, M. STUMBRO KVINTETAS, MIRAGE JAZZ ORCHESTRA

Festivalis

PANEVĖŽYS JAZZ | PAN BIG BAND, M. STUMBRO KVINTETAS, MIRAGE JAZZ ORCHESTRA

PAN BIG BAND (vadovas Arūnas Viduolis)
MINDAUGO STUMBRO KVINTETAS
MIRAGE JAZZ ORCHESTRA (vadovas Lauris Amantovs, Latvija)

Lapkričio 19 d. 18 val. Panevėžio muzikiniame teatre skambės trijų džiazo kolektyvų atliekama muzika. Koncerte pasirodys jaunas ir entuziastingas Panevėžio džiazo kolektyvas „Pan Big Band”, tarptautinių festivalių dalyviai Mindaugo Stumbro kvintetas ir svečiai iš Latvijos „Mirage Jazz Orchestra“.

Festivalio iniciatoriaus Arūno Viduolio suburtas Panevėžio džiazo kolektyvas žengia pirmuosius žingsnius, bet jau yra gavęs publikos krikštą, audringais aplodismentais sutiktas įvairiuose renginiuose. Didžiąją dalį jo repertuaro sudaro svingo, jazz latino ir soulo stiliaus kūriniai.

Mindaugo Stumbro kvintetas į „Panevėžys Jazz“ festivalį atvyksta jau turėdamas solidžią patirtį. Per pastaruosius kelerius metus kvinteto lyderis M. Stumbras savo kūrybą pristatė daugelyje Europos šalių, grojo ryškiausiuose džiazo klubuose ir festivaliuose, 2016 m. laimėjo pirmą vietą viename reikšmingiausių Lietuvos gitaristų konkursų ,,Gitarų šėlsmas“, jo sukurti ir įrašyti kūriniai 2018, 2020 ir 2021 metais buvo atrinkti į Lietuvos džiazo federacijos leidžiamą rinkinį „Jazz from Lithuania”. Kūrėjas yra išleidęs 4 albumus, du iš jų soliniai. Kartu su M. Stumbru gros Gediminas Strupinskas (fortepijonas, perkusija), Audrius Zalcas (trimitas, fliugelhornas), Tuomas Rasanenas (perkusija) ir Gediminas Stepanavičius (kontrabosas).

„Mirage Jazz Orchestra“ taip pat turi spalvingą istoriją, orkestras gyvuoja jau 18 metų. Įdomu tai, kad kolektyvo įkūrėjas trombonininkas Lauris Amantovs baigė Klaipėdos universitetą, jame ir brandino idėją suburti džiazo orkestrą. Muzikantai daug metų bendradarbiavo su legendiniu džiazo atlikėju ir kompozitoriumi Gunaru Rozenbergu (Gunārs Rozenbergs), drauge įrašė albumą „My Favourite Things“ („Mano mėgstamiausi dalykai“), kuriame – rinktiniai kūriniai orkestrui. Šiandien „Mirage Jazz Orchestra“ žinomas ne tik Latvijoje, bet ir už jos ribų, orkestras groja su užsienio muzikantais, dalyvauja įvairiose radijo ir televizijos laidose. Šiame koncerte pasirodys ir Andris Ērglis, Latvijoje puikiai žinomas populiariosios muzikos atlikėjas, jo su grupe „Cacao“ išleistas kūrinys „Ripoja akmens“ 2007 metais buvo grojamiausia Latvijos radijo stočių daina.

 

Bilietus platina teatro kasa ir kakava.lt