Panevėžio plėtros agentūra

Panevėžio gastronomijos savaitė „Panevėžy, skanaus!“

Degustacija

PANEVĖŽY, SKANAUS!
Lapkričio skonių savaitę pasitinka šūkiu – Panevėžy, skanaus! - kviečiame į Panevėžio gastronomijos savaitę, vyksiančią laikotarpiu nuo lapkričio 6 iki 12 dienos! Penkiuose miesto ir rajono restoranuose ir kavinėse vyks teminės degustacinės vakarienės konkrečią dieną ir savarankiškos degustacijos kasdien.
Panevėžio gastronominėje savaitėje dalyvauja: kavinė Karčema Ružava, kavinė Kafenhauz, restoranas Vasaris, gastro baras Riverside, restoranas Deja Vù (Romantic).

Kultūrinę meninę dalį inicijavo Panevėžio kultūros centras Bendruomenių rūmai. Todėl kviečiame atvykti ir įvertinti bendros sinergijos rezultatą, kuris kuriamas dėl miesto bendruomenės ir miesto svečių!

Žemiau pateikti vakarai bei savarankiškos degustacijos.

***

2023-11-07 18:00 RUDENS ĮKVĖPTI
Auksinio rudens derlius nuimtas – mėgaukimės jo gėrybėmis ir patiekalų.
Kavinė „Karčema Ružava“

Programa: 4 patiekalų degustacija, J. Miltinio dramos teatro aktorės Eleonoros Koriznaitės eilės, folkloro ansamblio pulkelis „Tradicinė kapela“, vadovas Alpas Mulevičius
Degustacinė vakarienė. (i) užkandis – krostinis su anties paštetu, pagardintu juoduoju šokoladu, (i) sriuba - kreminė miško grybų su pelėsiniu sūriu, (iii) pagrindinis patiekalas - jautienos liežuvis su karamelizuotais burokėliais ir šoninės traškučiu, (iv) desertas - morkų biskvitas su kreminiu sūriu, pagardintas riešutais ir cinamonu.
Išankstinė rezervacija: tel. +370 651 84242
Vakarienės kaina 22 Eur / asm.

***

2023-11-09 18:00 KAVA KVEPIANTYS NAMAI
Jei sulėtinsite tempą, rasite vietos įkvėpimui... Koks malonus aromatas, nepakartojamas jausmas, pojūtis skanaujant rytinę kavą ir kai ši nuotaika lydi jus visą dieną. O gal ja mėgaujatės vakare savo patogiame krėsle? Laikas. Verta paaukoti papildomas dešimt minučių, kad galėtumėte sulėtinti tempą ir pasimėgauti akimirka. Atsipalaiduokite, maloniai nusiteikite – ir gyvenimas taps gražesnis. Kiekvienas turime savo mėgstamą kavos receptą, deserto ar skanėsto prie kavos derinį, galbūt žinome gudrybę, padarančią skanėstus pačiais nuostabiausiais. Bet ar ragavote patiekalų, pagamintų su kava?
Kavinė “KAFENHAUZ”

Programa: performansas - meninis kavos paveikslas, fotografo Arūno Revoto ekspozicija “Kavos žmonės”, trumpoji kavos edukacija, 3 patiekalų degustacija
Degustacinė vakarienė. (i) silkės užkandis, ruoštas kavos marinate, (ii) kiaulienos kepsnys, keptas kavos glazūroje, (iii) kava „Kafenhauz“ su kavos triufeliais.
Išankstinė rezervacija tel. +370 699 95000
Vakarienės kaina 32 Eur / asm.

***

2023-11-10 18:00 AR BUVO ŽEMAITĖ AUKŠTAITĖ? (LIETUVOS GASTRONOMIJOS SAVAITĖS DALYVIS)
Nauja istorinių skonių paletė Panevėžyje! Restoranas, žinomas kaip nardantis po gastronominę istoriją bei „prikeliantis“ antrajam gyvenimui senąsias receptūras, kviečia į renginį – perspektyvą. Praeities asmenybės atvyksta vertinti dabarties puotų. Tai – tarsi žymių asmenybių dialogas, šimtmečio paveikslas, kuriame dalyvausite ir jūs. Profesorius Rimvydas Laužikas atskleis įdomybių apie tyrinėtus Aukštaitijos gastronominius klodus, dar neviešintas istorijas. Degustacine vakariene jau susidomėjo maisto žinovai, miesto bendruomenė, laukiame jūsų Rezervacijos skambučio…
Restoranas “VASARIS”

Programa: performansas - Aukštaitė ir Žemaitė, istorijos paveikslas, kviestinis svečias - prof. Rimvydas Laužikas
Degustacinė vakarienė. Išlaikome paslaptyje paslaptyje vaišių pavadinimus ir juos paliekame atradimo džiaugsmams. Patiekalai, atskleisiantys praėjusio šimtmečio Aukštaitijos krašto žymias asmenybes ir jų ypatingą santykį su kulinarija. Degustuosime skirtingus užkandžius, karštąjį mėsišką patiekalą bei desertą su kultiniuoju ypatingu gėrimu iš Austrijos.
Išankstinė rezervacija: tel. +370 603 24385, +370 671 31474, el.p. pasiulymai@vasaris.lt
Vakarienės kaina 45 Eur / asm.

 

Savarankiškos degustacijos KASDIEN, nuo 2023-11-06 iki 11-12, nuo 13:00 ir nuo 18:00 (LIETUVOS GASTRONOMIJOS SAVAITĖS DALYVIS)
Degustaciniai patiekalų rinkiniai: patiekalai sukurti (arba “prikelti” antrajam gyvenimui pagal šventosios Hildegardos 800 metų senumo receptūras bei Aukštaitijos regiono aukštuomenės gastronominį gyvenimą:
I. Degustacinis meniu, 30 Eur / asm.: Hildegardos sriuba, „Milenium“ užkandis, Smetonienės medžioklių bigosas, Bitės desertas
II. Degustacinio meniu, 40 Eur / asm.: gėrimas – bajoriška “Burnelė”, Hildegardos sriuba, „Milenium” užkandis, karštasis patiekalas – Smetonienės medžioklių bigosas, Bitės desertas, aukštaitiškas vynas
III. Degustacinis taurus saldusis rinkinys, 20 Eur / asm.: desertas “Aukštaitiška bičiulystė”, kuriame dominuoja medaus, kriaušės, gaivios rūgštelės ir dobilų natos. Prie šio deserto priderintas saldusis taurusis vynas iš kultinės ir, bene, vienos geriausiai pasaulyje vertinamos saldžiųjų vynų gamyboje besispecializuojančios vyninės (Austrija, Burgenland). Vyne dominuoja kriaušių, pasiflorų, gaivios rūgštelės natos.

Išankstinė rezervacija į savarankiškas degustacijas: tel. +370 603 24385, +370 671 31474, el.p. pasiulymai@vasaris.lt

***

2023-11-11 18:00 PAUPIO ISTORIJOS
Gastro baras įsikūręs Panevėžyje, prie pat Nevėžio upės ir kviečia į gurmanišką kelionę. Vakarienės metu vyraus jūros gėrybės ir žuvies patiekalai, o barmenai pasiūlys parinktus vynus prie patiekalų
Gastro baras “RIVERSIDE”

Programa: muzika, 3 patiekalai
Degustacija. 3 patiekalai, kuriuose vyrauja jūros gėrybės ir žuvis.
Išankstinė rezervacija tel. nr. +370 45 454334
Vakarienės kaina 39 Eur / asm.

***

2023-11-12 18:00 KREMINĖ VAKARIENĖ SVINGO GRAKŠTUME.
Kviečiame nostalgišką rudens vakarą pasinerti į romantišką pianino skambesį. Jums ruošiame gardžią, rudeniškomis spalvomis puoštą vakarienę.
Restoranas “DÉJÀ VU”

Programa: pianistas Linas Karaliūnas, 3 patiekalų degustacija
Degustacija. (i) kreminė sriuba su grybais ir artišokais, (ii) rudeniškas supreme su kepintomis daržovėmis ir morkų kremu, (iii) morengas su figomis ir pasiflorų tyre.
Išankstinė rezervacija tel. nr. +370 616 16 182
Vakarienės kaina 39 Eur / asm.

Savarankiškos degustacijos KASDIEN. Kiekvieną dieną restoranas stebins pasiūlymais individualioms savarankiškoms degustacijoms nuo 18:00 iki 20:00

 

****
Degustacinių programų meninė, kultūrinė dalis - išimtinai kurta Panevėžio kultūros centro Bendruomenių rūmų komandos.

Šių programų metu bus fotografuojama ir filmuojama.