Muziejų naktis 2022 Panevėžyje. Skani kultūra

Kiti renginiai

Muziejų naktis – tai kasmetinis Tarptautinės muziejų tarybos inicijuojamas renginys, kurio metu Lietuvos muziejai kartu su kitais akcijoje dalyvaujančiais Europos miestais atveria duris lankytojams vakare ir naktį – tokiu metu, kai paprastai muziejų eksponatai ilsisi tamsoje.

Gegužės 14 dieną nuo 17 iki 24 valandos laukiame Jūsų Panevėžio kraštotyros muziejuje. Čia galėsite ne tik apžiūrėti muziejaus ekspozicijas ir parodas, bet ir dalyvauti diskusijoje apie lietuvišką virtuvę su prof. dr. Rimvydu Laužiku, pamatyti teatro „Vakhtery“ (Ukraina) performansą, išmėginti save edukaciniuose užsiėmimuose, susipažinti su restauravimo subtilybėmis.

Mažieji muziejaus lankytojai galės pamatyti jiems skirtą spektaklį ukrainiečių k., bus rodomi muziejaus sukurti filmukai apie Panevėžį. Muziejaus kiemelyje patirsite meditacinę garsų kelionę su žmogumi orkestru Daumantu Lukošiūnu, gardžiuodamiesi kava, arbata ir pyragu (už auką Ukrainai).

Renginio metu paskelbsime, kas tapo „Metų muziejininku“ ir muziejaus „Metų bičiuliu“. Vakarėjant lauke žiūrėsime filmą apie ypač tyro aliejaus kraštą – Chaeną, o vidurnaktį mėginsime aplenkti laiką stebėdami Lėlių vežimo teatro performansą.

Šiemet skanauti kultūrą kviečia ne tik Panevėžio kraštotyros muziejus, bet ir mūsų bičiuliai: Panevėžio miesto dailės galerija, Stasio Eidrigevičiaus menų centras, Panevėžio Elenos Mezginaitės viešoji biblioteka, Panevėžio lėlių vežimo teatras, KC „Garsas“ ir Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

 

Renginį organizuoja Panevėžio kraštotyros muziejus

Renginį finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė