Panevėžio plėtros agentūra

Moksleivių fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ laimėtojų paroda

Parodos

Lapkričio 24 d. 14 val. Panevėžio „Minties“ gimnazijoje vyks moksleivių fotografijų konkurso „Panevėžys – mano miestas“ laimėtojų parodos atidarymas.

Paroda bus eksponuojama iki 2023 m. sausio 1 d., po to bus perkelta į Panevėžio miesto savivaldybę, vėliau keliaus į kitas mokyklas.

Konkursu „Panevėžys – mano miestas“ siekiama ugdyti vaikų ir jaunimo gebėjimus kurti ir meninės raiškos priemonėmis atskleisti teigiamus miesto vaizdinius, grožį, miesto atsinaujinimą, skatinti patriotiškumą, pilietiškumą, meilę gimtajam miestui, suteikti galimybę mokiniams parodyti savo kūrybinius gebėjimus. Taip pat skatinti vaikų ir jaunimo užimtumą, neformalųjį ugdymą, neformaliojo švietimo prieinamumą.

Šiemet minimi Europos jaunimo metai, tad pirmoji fotografijų konkurso tema buvo „Jaunimas Panevėžio mieste“. Miestas atsinaujina, daugėja aktyvaus laisvalaikio praleidimo vietų, tobulinamos įvairios viešosios erdvės, tad moksleiviai buvo kviečiami fotografuojant atskleisti, kaip mato Panevėžio jaunimą mieste.

Antroji konkurso tema susijusi su STEAM populiarinimu Panevėžio mieste – „STEAM vaikų gyvenime“. Buvo kviečiama nuotraukose fiksuoti momentus iš STEAM gyvenimo – detales, fragmentus, įvykius, įdomius reiškinius ir pan.