Vokiečių ekspresionizmo kinas, kilęs XX a. trečiajame dešimtmetyje, pasižymi išskirtine estetika: deformuotomis erdvėmis, stipriomis kontrasto šviesomis ir tamsiomis, simbolinėmis temomis, atspindinčiomis pokario Vokietijos nerimą ir visuomenės baimes. F. W. Murnau „Nosferatu“ (1922 m.) – vienas šio judėjimo šedevrų, sukūręs gotiškos siaubo estetikos pagrindus. Filme pasitelkiama ekspresionistinė vizualinė kalba – ryškūs šešėliai, keistos perspektyvos ir atmosferiška kompozicija – kuri perteikia antgamtinio siaubo ir vidinės žmogaus baimės temas. Tai ne tik ikoniškas siaubo filmas, bet ir klasikinis ekspresionizmo kinematografijos pavyzdys, atskleidžiantis šio judėjimo įtaką vėlesniam pasaulio kinui.
Rasa Paukštytė - kino ir teatro kritikė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje skaitanti pasaulio bei Lietuvos kino istorijos kursus. Tarp Rasos Paukštytės parengtų knygų išsiskiria trijų tomų retrospektyvinis žvilgsnis į visą Lietuvos kino istoriją „Lietuvos kinas. Laiko slenksčiai, raidos ženklai”, knyga „Aš nežinau…”, skirta kino režisieriui Vytautui Žalakevičiui, žinynas „Lietuvos kinematografininkai“. Rasa Paukštytė kino ir teatro žiūrovams pažįstama kaip svetainės www.lfc.lt, o ankščiau žurnalo „Kinas” redaktorė, straipnių autorė leidiniuose „Kultūros barai“, „Kinas“, „Literatūra ir menas“, taip pat kaip „Verslo žinių“ nuolatinė kino apžvalgininkė.
Sausio 11 d. 15:00
Nemokamai
Šis renginys yra projekto „Audiovizualinės kūrybos inkubatorius: Pragiedrulių akademija” dalis, projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Panevėžio miesto savivaldybė.
Dalintis nuoroda el. paštu