Panevėžio plėtros agentūra

Keraminio pano „Panevėžiečiai“ atidengimas

Menas

Rugsėjo 8 d., penktadienį, 12 val. Panevėžyje, Laisvės aikštės prieigose, tunelyje prie Panevėžio kolegijos, vyks keraminio pano „Panevėžiečiai“ atidengimas. KVIEČIAME ATVYKTI!

Panevėžio miesto dailės galerijos iniciatyva šį kolektyvinį darbą kūrė 200 miesto gyventojų – nuo darželinukų iki senjorų. Kiekvienas projekto dalyvis sukūrė po vieną šamoto bareljefinį autoportretą ar kito panevėžiečio portretą. Galerijos edukacijos specialistai keraminius darbus dekoravo sausomis glazūromis, išdegė krosnyje ir sujungė į vientisą pano, kuris buvo pritvirtintas ant sienos tunelyje iš Klaipėdos gatvės į Laisvės aikštę. Šis bendras kūrybinis projektas – panevėžiečių dovana miestui ir patiems miestiečiams Panevėžio 520-ojo gimtadienio proga.

„Tikimės kad tuneliu vaikštančius miesto gyventojus keraminis kūrinys džiugins, jo autoriams bus paskata kūrybinei saviraiškai, o turistams šamotinis pano taps priežastimi įdėmiau pasižvalgyti miesto centre ir atrasti Panevėžyje dar vieną patrauklų instagramišką vaizdą“, – sakė projekto vadovė Rūta Povilaitytė.

Projektą finansavo Panevėžio miesto savivaldybė.