Interaktyvi paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“

Vaikams

Pepė Ilgakojinė, troliai Mumiai, nykštukas Nilsas – šie herojai kaipmat nukelia į magiškus vaikystės prisiminimus. Ne viena karta užaugo apsupta mylimų personažų, atkeliavusių iš Šiaurės šalių autorių knygų. Bet ar patys jauniausi skaitytojai dar pažįsta klasika tapusius personažus? Kokia yra šiuolaikinė Šiaurės šalių literatūra vaikams? Kaip žaidimas ir kūrybinės užduotys padeda atrasti skaitymo džiaugsmą?

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ – tai nuotykių pilna pažinimo kelionė simboliniu laivu, kurį potvynis atnešė į biblioteką. Apsilankę parodoje, vaikai keliaus kartu su žymiausiais Šiaurės šalių literatūros personažais, ras begalė įtraukiančių žaidimų ir užduočių: galės žvejoti butelius ir juose rasti įdomių faktų apie vikingus arba patys parašyti žinutę-linkėjimą kitiems mažiesiems žvejams. Piešimo siena kvies trumpam įsijausti į iliustratorių vaidmenį ir sukurti savo knygos iliustraciją. Mėgstantiems kurti eiles patiks poezijos siena, kurioje vaikai galės parašyti trūkstamas posmų eilutes. Pepės erdvė supažindins parodos lankytojus su žymiomis ir veikliomis Šiaurės šalių moterimis. Prie kiekvienos erdvės bus paruošti žaismingi antspaudai, kad vaikai savo parodos lankymo knygelėse galėtų pasižymėti, kurias vietas jau aplankė. Lankytojai taip pat klausysis pasakų ir galės tiesiog atsikvėpti specialiai tam įrengtose zonose.

Parodos „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ ekspozicija išsidėsčiusi nuo registratūros iki Atrijaus terasos antrame bibliotekos aukšte. Žemėlapyje pažymėtos veiklų zonos ir erdvės, kurias galima lankyti bibliotekos darbo metu. Grupėms reikalinga išankstinė registracija tel. 8 616 19159,  8 616 19 703 arba el. paštu knygupotvynis@pavb.lt

Daugiau informacijos: www.pavb.lt/knygupotvynis