Panevėžio plėtros agentūra

Dviejų dalių poetinis absurdas CAMINO REAL (rež. J. Kuprevičius)

Spektakliai

Tennessee Williams
CAMINO REAL
Dviejų dalių poetinis absurdas

Pjesę iš anglų kalbos vertė Aivaras Mockus
Režisierius – Jonas Kuprevičius
Scenografijos ir kostiumų dailininkas – Arvydas Gudas
Šviesų dailininkas – Vilius Vilutis
Kompozitorė – Silvija Miliūnaitė
Choreografė – Olga Konošenko
Režisieriaus asistentė – Sandra Juzėnienė

Vaidina: Albinas Kėleris, Olga Konošenko, Eleonora Koriznaitė, Ieva Brikė, Vytautas Kupšys, Lolita Martinonytė, Rokas Pijus Misiūnas, Mantas Pauliukonis, Asta Preidytė, Laimutis Sėdžius, Irena Sikorskytė, Jolita Skukauskaitė, Vita Šiaučiūnaitė, Julius Tamošiūnas, Joris Zaliauskas, Gintautas Žiogas, Donatas Kalkauskas

Premjera – 2023 m. gegužės 20 d.

Didžioji scena

,,Camino Real“ – vieno garsiausių JAV dramaturgų Tenesio Williamso pjesė, kuri yra vis dar negirdėta Lietuvos teatre. Tai – mįslingas kūrinys, pralenkęs savo laikmečio dramaturgijos tendencijas. Pjesė savo amžininkų publikos buvo nesuprasta ir neįvertinta – būtent dėl šios ankstyvos nesėkmės šiuolaikinės dramos kontekste ji yra užmiršta ir retai statoma pasaulio scenose. Žvelgiant iš šiandienos perspektyvos, galima teigti, jog tai buvo viena iš absurdo teatro pranašysčių, parašytų per anksti.

Pjesėje, pasitelkdamas poetinę kalbą, T. Williamsas kalba apie užmarštį ir nereikalingumą, Dievo apleistus ar jį pamiršusius žmones. Kūrinyje veikia pramanyti personažai, kadaise garsūs literatūros herojai ar istorinės asmenybės, klaidžiojantys vietoje, egzistuojančioje už erdvės ir laiko ribų.

Tarp daugybės margaspalvių figūrų išryškėja dvi pagrindinės siužeto linijos: istorinio meilužio Žako Kazanovos ir kurtizanės Margaritos Gotjė (Aleksandro Diuma romano „Dama su kamelijomis“ veikėja) meilės istorija bei jauno amerikiečio Kilrojaus, buvusio bokso čempiono, žaidimas su likimu ir kova su savimi. Tai sapnas-karnavalas, kviečiantis švęsti nelaimes tiek, kiek ir sėkmę.

Jonas Kuprevičius (g. 1997 m.) – jaunosios kartos režisierius. Nuo 2017 m. mokosi teatro meno (režisūros) bakalauro kurse Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (kurso vadovai: Oskaras Koršunovas ir Gintaras Varnas). Tai jau antrasis režisieriaus darbas Lietuvos profesionaliojo teatro scenoje – šiemet Kauno kameriniame teatre įvyko pirmoji režisieriaus premjera ,,Baseinas. Be vandens“ (pagal to paties pavadinimo Marko Ravenhillio pjesę).

Spektaklis sukurtas bendradarbiaujant su Lietuvos muzikos ir teatro akademija.