„ANTI“, dram. ir rež. Aleksandr Špilevoj

Spektakliai

„ANTI“ vienos dalies spektaklis

Dramaturgas ir režisierius – Aleksandr Špilevoj
Scenografijos ir kostiumų dailininkė – Barbora Šulniūtė
Kompozitorius – Paulius Trijonis

Vaidina: Aliona Kuriakina, Dovilė Klementjeva, Martynas Klementjevas, Aidas Jurgaitis

„Anti“ – spektaklis-storytellingas, paremtas antikine Sofoklio pjese „Antigonė“ ir keturių aktorių pasakojamais asmeniniais išgyvenimais.
Spektaklis pirmiausiai skirtas jaunai publikai - 14-24 metų žmonėms. „Anti“ kūrėjai kuria gyvą susitikimą bendroje erdvėje, kurioje aktoriai nėra atskirti nuo žiūrovų aukštos scenos pakylos, kurioje vieni nėra ryškiai apšviesti teatro prožektorių, o kiti nėra skandinami tamsoje, vieni nėra įpareigoti tapti personažais, o kiti nėra verčiami tylėti ir apsimesti, kad jų salėje iš viso nėra. Vietoj to tiek aktoriai, tiek ir žiūrovai kartu įsipatogina scenoje tam, kad galėtų drauge pasakoti ir klausytis istorijų, kalbėtis, juoktis, vaidinti, žaisti kompiuterinius žaidimus, kelti svarbius klausimus ir ieškoti nuoširdžių atsakymų.
Spektaklio aktoriai improvizuodami vaidins ir pasakos istorijas, savarankiškai valdys šiuolaikišką spektaklio muziką ir apšvietimą. Iš esmės jie kurs tikrą šventinį vakarėlį teatro scenoje, į kurį pakvies žiūrovus tam, kad drauge sugriautų stereotipinį požiūrį į teatrą, mitus, antikinį meną, klasikinę literatūrą. O kas, jei ANTI spektaklis apie Antigonę gali būti įdomus? Kas, jei jis gali būti ne apie senovės Graikiją, bet apie mus, šiandien Lietuvoje gyvenančius jaunus žmones? Kas, jei teatras gali būti gyvas, smagus, be perspaustos, dirbtinos vaidybos? Kas, jei lietuvių kalbos programinės literatūros sąraše yra tikrai gerų tekstų? Kas, jeigu dvi valandos scenoje kartu su aktoriais gali prabėgti greitai, be streso, įdomiai ir smagiai, o gal netgi ir skaniai?
„Anti“ – istorija apie mus!

Trukmė – 1 val. 30 min.
Kaina – 7 Eur.

Projekto partneris: VšĮ „Meno alchemija“

Kviečiame bilietus rezervuoti tel. (8-45) 468935.
Kasos darbo laikas: II–VI 10–18 val., pietų pertrauka 14–15 val., VII 10–15 val.